15 kwietnia społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno‑Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku‑Zdroju wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Autyzmu. Wydarzenie miało na celu promowanie postaw akceptacji, zrozumienia oraz budowanie empatii wobec osób w spektrum autyzmu.
Uroczystość rozpoczęła się wspólnym wyjściem, po którym uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta, wyrażając solidarność z osobami neuroróżnorodnymi. Kolejnym punktem programu było spotkanie w Sanatorium Marconi, gdzie zaprezentowano część artystyczną przygotowaną specjalnie na tę okazję.
Podczas występu podkreślono znaczenie emocji w życiu każdego człowieka. Zwrócono uwagę, że osoby z autyzmem również doświadczają radości, smutku, lęku czy ekscytacji, choć nie zawsze wyrażają je w sposób typowy. Przekaz artystyczny stanowił ważne przypomnienie, że każdy człowiek potrzebuje zrozumienia, akceptacji oraz przestrzeni do wyrażania siebie.
Wszyscy uczestnicy wydarzenia byli ubrani w niebieski kolor, będący międzynarodowym symbolem solidarności z osobami w spektrum autyzmu. Niebieskie balony, serca i inne elementy dekoracyjne podkreśliły wyjątkowy charakter tego dnia.






















